"שובל פרו" מציגה: עשרת הדברות לתערוכה מוצלחת

1. הגדרת מטרת התערוכה: הקפידו להגדיר באופן יסודי וברור את מטרות ההשתתפות בתערוכה: חשיפת מוצרים חדשים, הגדרת קהל מטרה, חיזוק תדמית החברה בעיני הלקוחות הותיקים, איתור לקוחות חדשים וכדומה.

2. הקימו שני צוותי עבודה: האחד יהיה מופקד על מלאכת התכנון ויטפל בכל הפן האדמיניסטרטיבי של התערוכה (טופסולוגיה, בחירת מיקום, תזמון הקמה ופירוק והכנת החומרים השיווקיים הדרושים) והשני יופקד על תפעול הביתן, מפתיחת התערוכה ועד פירוקה.

3. עיצוב הביתן והחומרים השיווקיים: הכינו מראש עזרים פרסומיים לתערוכה, תוך הגדרה למי מכוון כל עזר (לדוגמא: חוברת תדמית ומתנה יקרת ערך ללקוח שאותר כפוטנציאלי ופלייר לזה שאותר כעובר אורח). פנו אל חברת עיצוב תערוכות, הבקיאה בענף היהלומים, ובקשו הצעת מחיר לעיצוב הביתן והחומרים השיווקיים הדרושים.

4. איסוף נתונים בתערוכה: תערוכה היא הכלי האפקטיבי ביותר בו יכול המציג להכתיב את בסיס הנתונים שלו. בהתאם לזאת, הכינו אמצעים להעשרת בסיס המידע והנתונים של המבקרים בתערוכה (דפי רישום מידע ידידותיים או מערכות מידע אלקטרוניות שניתן להשכיר מהנהלת התערוכה).

5. הזמנת לקוחות לביתן: שלחו הזמנות ללקוחותיכם הותיקים והפוטנציאליים ונסו לקבוע פגישות מראש.


6. VIP בתערוכה: הגדירו אזור אינטימי לפגישות עם לקוחות שיאותרו במהלך התערוכה בו ניתן להאריך בשיחה שקטה עם לקוחות שחשובים לכם.

7. נוהלי התנהגות בביתן: סיימו את הקמת הביתן והצגת המוצרים מבעוד מועד וכנסו את הצוות לתדרוך לפני הפתיחה.

8. ניהול נכון של אנשי הצוות והעובדים: הקפידו על לבוש הולם וחלוקת תפקידים ברורה לכל עובד בביתן. הדריכו את העובדים לענוד תג שם, לא לאכול בחזית הביתן, לא לדבר בטלפון ולכבד כל מבקר בביתן. כמו כן הקפידו להכין נוהל החלפת משמרות ברור על מנת לוודא כי כל עובד יזכה לזמן התרעננות.

9. טיפול במבקרי הביתן: הקפידו להוציא מכל מבקר שמגיע לביתן את מלוא המידע וסדרו אותו באופן נוח ויעיל. חשוב לא להשקיע זמן רב מידי במתעניין בודד, שכן מבקרים אחרים בביתנכם עשויים להתייאש מההמתנה ולעבור לביתן הבא.

10. מסקנות יומיות: הקפידו על תדרוך יומי בו אתם מיישמים את מסקנות היום הקודם. זכרו, התערוכה קצרה ויש להפיק לקחים "תוך כדי תנועה" – אל תחכו לסוף התערוכה כדי להסיק מסקנות.
 

חזרה